Pobyt na certyfikowanym placu zabaw

Każdy rodzic dba o swoje dzieci. Ja nie wyobrażam sobie by je spuścić choć na chwilę. Są wieku przedszkolnym i są bardzo rozbiegane. Aby one się wyładowały to zabieram je na plac zabaw. Uważam, że to świetne miejsce, by dziecko mogło się wybiegać, wyszaleć, a przy okazji mieć kontakt z rówieśnikami.

Bezpieczny plac zabaw dla dzieci

certyfikowane place zabawAle zawsze zwracam uwagę na jaki plac zabaw ich zabieram. W naszym mieście są co najmniej dwa place zabaw, do których bym nie zabrała moich dzieci. Może nie są one brzydkie i jakoś szczególnie niezadbane, ale nie mają jednej ważnej rzeczy, którą rygorystycznie staram się trzymać. Nie są to certyfikowane place zabaw. A ja moje dzieci tylko na takie place zabaw je zabieram. Jak wiedzieć, że dany plac zabaw jest certyfikowany? To bardzo proste przed wejściem na plac zabaw powinna być tabliczka informująca, że obiekt jest certyfikowany. W mieście jest kilka takich placów zabaw, więc bez obaw na pewno je znajdziecie. Chodząc na takie place jestem pewna, że moje dzieci mogą bezpiecznie się bawić na przyrządach, które są na miejscu. Nic im nie spadnie na głowę, ani nic się pod nic mi nie zawali. Po budowie takiego placu zabaw jest on testowany czy wszystko jest w porządku. Potem jak wyniki będą pozytywne, to plac zostaje otwarty. Dobrze jest zabierać dzieci na takie place, gdzie są one odpowiednio ogrodzone. Wiadomo, jak to dzieci one bardzo szybko biegają. A jak plac będzie ogrodzony, to będziemy mieć pewność, że nigdzie nie wybiegną i nic się nie stanie. Wiele rodzin przychodzi na certyfikowane place.

Warto zwracać uwagę na to gdzie zabieramy swoje dzieci. Weźmy chociażby place zabaw. Ja zawsze z dziećmi chodzę na te które są certyfikowane. Wtedy mam pewność, że wszystko na tym placu jest w porządku, a moje dzieci mogą bezpiecznie bawić się na różnych rzeczach znajdujących na placu.